Uitspraak 24–009 Dubbele advies- en instemmingsaanvragen

 
Een zorgaanbieder heeft een gelaagde en duale medezeggenschapsstructuur. Er is zowel medezeggenschap in clientenraden als in vertegenwoordigersraden, en daarnaast op centraal en decentraal niveau. In een nieuwe medezeggenschapsregeling wil de zorgaanbieder opnemen dat alle advies en instemingsaanvragen aan de CCR-en zullen worden voorgelegd. Daardoor zal bij ook bij onderwerpen die één locatie of één gebied betreffen, zowel de lokale/decentrale medezeggenschap als ook de centrale medezeggenschap geraadpleegd worden. Een vertegenwoordigers(gebieds)raad en een lokale raad stemmen hier niet mee in. Vanwege de slechte samenwerking met de CCR tot dusver hebben zij er weinig vertrouwen in dat de belangen van hun achterban in deze ‘dubbele constructie’ goed behartigd zullen worden.  
 
De LCvV concludeert dat van deze raden geen bevoegdheden worden afgenomen en dat de regeling voldoende waarborgen biedt aan de lokale/decentrale raden om hun rechten en bevoegdheden ten volle te kunnen blijven uitoefenen. Er wordt daarom vervangende toestemming aan de zorgaanbieder gegeven om de regeling waarin deze bepaling staat, vast te stellen.
Aanmaakdatum: 20-12-2024

Gerelateerde documenten

Uitspraak 23 011 Vaststellen medezeggenschapsreglement
Uitspraak 23 011 Vaststellen medezeggenschapsreglement

Een lokale clientenraad stemt niet in met de nieuwe (uniforme) medezeggenschapsregeling. De bezwaren van de raad komen voort uit een gebrek aan vertrouwen in- en samenwerkingsprobleem met, de CCR, en zijn niet tegen de regeling als zodanig gericht. De zorginstelling acht het niet werkbaar wanneer deze lokale raad zich ..

Uitspraak 23-007 Medezeggenschapsregeling
Uitspraak 23-007 Medezeggenschapsregeling

Een lokale cliëntenraad wendt zich tot de LCvV vanwege het reeds invoeren van een nieuwe medezeggenschapsregeling voor alle overige raden en de CCR van de instelling. De lokale raad heeft de nietigheid van dat besluit ingeroepen omdat hij niet had ingestemd.
In reactie op het verzoek vraagt de zorginstelling ..

Uitspraak 21-009 Commissie niet bevoegd
Uitspraak 21-009 Commissie niet bevoegd

De commissie is niet bevoegd een uitspraak te doen op een verzoek dat niet afkomstig is van een cliëntenraad. Bemiddeling kan alleen als alle betrokken partijen daarmee instemmen.

Uitspraak 09-004 Instelling centrale cliëntenraad
Uitspraak 09-004 Instelling centrale cliëntenraad

De zorgaanbieder heeft, zonder overleg met de lokale cliëntenraden, een centrale cliëntenraad ingesteld. De leden van de centrale cliëntenraad zijn benoemd door de zorgaanbieder. Het overleg over locatieoverstijgende onderwerpen voert de zorgaanbieder met de centrale cliëntenraad. Eén van de lokale cliëntenraden stelt zich op het standpunt dat hij geen ..

Informatie

Dit is de website van de Landelijke Commissie van Vertrouwenslieden (LCvV). De LCvV wordt in stand gehouden door diverse brancheorganisaties van zorgaanbieders en organisaties voor cliëntenraden in de zorg. Met vragen of opmerkingen over deze site kunt u contact opnemen met de secretaris van de LCvV.