Uitspraak 24–003 Instellen cliëntenraad

Een representatieve delegatie van ouders en vertegenwoordigers van een kleine zorglocatie wil dat er een lokale clientenraad voor die locatie komt. De zorginstelling heeft in 2022 dergelijk verzoek nog afgewezen maar betwist inmiddels niet langer het recht op lokale medezeggenschap. De delegatie wil desondanks dat de LCvV een uitspraak doet omdat er geen vertrouwen is dat de zorginstelling binnen afzienbare tijd een raad zal instellen.

De commissie acht een termijn van vier maanden om het te organiseren in dit geval redelijk. Een voorafgaand verzoek om een spoedvoorziening te treffen om gedwongen verhuizingen te voorkomen wordt niet in behandeling genomen vanwege een schriftelijke toezegging van de zorginstelling dat van gedwongen verhuizing geen sprake zal zijn. Een verzoek van de representatieve delegatie om de zorginstelling te gelasten de kosten van hun (juridisch) adviseur te vergoeden wordt afgewezen wegens het ontbreken van een wettelijke grondslag en kan evenmin op enige andere grondslag toegekend worden.

Aanmaakdatum: 08-04-2024

Gerelateerde documenten

Uitspraak 20-003 Ontbinden en vervangen van een centrale cliëntenraad

Een zorgaanbieder verzoekt de LCvV te beoordelen of het voorgenomen besluit om de centrale cliëntenraad te ontbinden en met de lokale raden te gaan zorgen voor vervanging, in redelijkheid genomen kan worden. De CCR verzet zich tegen dit besluit en tegen het voorleggen hiervan aan de LCvV. 

De voorzitter van ..

Uitspraak 22-005 Vaststellen medezeggenschapsregeling

Een zorginstelling en lokale cliëntenraad worden het over enkele bepalingen in de nieuwe medezeggenschapsregeling niet eens.

De LCvV oordeelt dat het ondertekenen van de nieuwe regeling door alleen de CR-voorzitter de raad als geheel zal binden. Indien de zorginstelling aanvullende afspraken met cliëntenraadsleden, bijvoorbeeld over hun vergoeding, in een overeenkomst ..

Uitspraak 11-005 Cliëntmedezeggenschap bij wijziging zorgaanbod

Wanneer de invoering van een eigen bijdrage voor een bepaalde activiteit het gevolg is van een grootschaliger beleidswijziging die alle locaties van de zorgaanbieder regardeert, en waarover conform de instellingsregeling de adviesprocedure op centraal niveau is gevolgd, kan een lokale cliëntenraad geen beroep op nietigheid van een onderdeel van ..

Uitspraak 24–008 Ontbinding van een raad, vergoeding juridische bijstand, uitlatingen zorginstelling over de raad

Een zorginstelling vraagt toestemming voor ontbinding van een lokale cliëntenraad. De LCvV is van oordeel dat de raad niet structureel tekortschiet in de belangenbehartiging en wijst het verzoek af. De raad vraagt de LCvV om de afwijzing van een vergoeding van kosen juridische bijstand te beoordelen en om bepaalde ..

Informatie

Dit is de website van de Landelijke Commissie van Vertrouwenslieden (LCvV). De LCvV wordt in stand gehouden door diverse brancheorganisaties van zorgaanbieders en organisaties voor cliëntenraden in de zorg. Met vragen of opmerkingen over deze site kunt u contact opnemen met de secretaris van de LCvV.